Facebook YouTube E-mail
magnify
Home Regaty Relacje z regat Rockfin – Indygo zwycięzcą Mistrzostw Polski Delphia 24 OD
formats

Rockfin – Indygo zwycięzcą Mistrzostw Polski Delphia 24 OD

Published on 10/08/2015 by in Relacje z regat

Trzy dni rywalizacji, dziewięć wyścigów i bardzo zmienne warunki wietrzne, tak w skrócie wyglądały zakończone w miniony weekend Mistrzostwa Polski Delphia 24 One Design. Walka była bardzo zacięta, a różnice punktowe w klasyfikacji końcowej minimalne. Mistrzami Polski 2015 zostali zawodnicy jachtu POL 9 Rockfin – Indygo Piotr Kowalewski, Dominik Rosiński, Rafal Trzciński, Maciej Angielczyk.

O zwycięstwie zdecydowało rozstrzygnięcie remisu, ponieważ taką samą ilość punktów co załoga POL 9 uzyskał jeszcze jacht FlexiStav Sport POL 14 w składzie Paweł Tarnowski, Piotr Kucharski, Tomasz Baczkiewicz, Łukasz Kiwer. Zgodnie z przepisami, w przypadku remisu decyduje większa ilość zwycięstw, drugich miejsc itd. Oba zespoły wygrały po dwa wyścigi, ale już drugich miejsc więcej uzbierali zawodnicy jachtu POL 9 i to oni zostali Mistrzami Polski. Brązowy medal, z niewielką stratą do liderów zdobyli zawodnicy AGP Sailing Team POL 1 w składzie Piotr Kotwicki, Remigiusz Horodyski, Maciej Gałązka, Piotr Zawistowski.

W pierwszej fazie regat zdecydowanie najlepiej żeglował FlexiStav Sport, jednak kilka słabszych wyścigów w połowie zawodów sprawiło, że mimo zwycięstwa w ostatnim biegu nie udało się wyprzedzić równo i pewnie żeglującej załogi Rocfin-Indygo. O medale walczyła również załoga POL 233 Auto Podlasie Toyota, ale słabsza końcówka regat nie pozwoliła na wskoczenie na podium i załoga ta ostatecznie zajęła piąte miejsce. Czwartą pozycję zajął jacht POL 27 Chocolissimo Gang Sailing Team prowadzony przez Mariusza Trzcińskiego. O dużym niedosycie może mówić załoga Delphia Yachts dowodzona przez Michała Korneszczuka, która przed zawodami była wymieniana jako główny faworyt do tytułu. Jednak kilka błędów, przegrany protest i falstart w wyścigu czwartym sprawiły, że jacht POL 26 zajął dopiero dziewiąte miejsce.

1 POL 9 Rockfin – Indygo – 27,0pkt.

2 POL 14 Flexistav Sport Sailing Team – 27,0pkt.

3 POL 1 AGP Sailing Team – 30,0pkt.

4 POL 27 Chocolissimo Gang Sailing Team – 42,0pkt.

5 POL 233 Auto Podlasie Toyota – 43,0pkt.

6 POL 111 Cellfast Sailing Team – 44,0pkt.

7 POL 11 Start Telekom – 44,0pkt.

8 POL 17 Marine Works/PG Racing – 47,0pkt.

9 POL 26 Delphia Yachts – 51,0pkt.

10 POL 16 JKW – 58,0pkt.

11 POL 28 Sepulka Racing – 76,0pkt.

12 POL 18 Kest – 97,0pkt.

13 POL 33 Chaos Sailing Team – 105,0pkt.

Organizatorami Mistrzostw Polski D24 OD były Stowarzyszenie Regatowe Delphia 24 oraz GSC Yachting.

Partnerami imprezy były: Delphia Yachts Kot, Promarina Sopot.

Patronat medialny: Miesięcznik Żagle, Trojmiasto.pl.

/Informacja prasowa GSC Yachting/

Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Możliwość komentowania Rockfin – Indygo zwycięzcą Mistrzostw Polski Delphia 24 OD została wyłączona  comments