Delphia CUP Mikołajki

Published on 21/05/2018 by in Relacje z regat

Załoga Piotra Kowalewskiego zwycięzcą
Delphia Cup 2018 w Mikołajkach
W dniach 19-20 maja 2018 w Mikołajkach odbyły się regaty Stowarzyszenia Regatowego Delphia 24 – Delphia Cup 2018. Zwyciężyła załoga Piotra Kowalewskiego.

W Mikołajkach rozpoczął się trzynasty sezon regatowy klasy Delphia 24 One Design. O Puchar Delphia Cup i pierwsze punkty Pucharu Polski 2018 zawodnicy z 10 załóg walczyli na Jeziorze Śniardwy. Portem regat była Przystań Żeglarska 180s przy Hotelu Mikołajki na Ptasiej Wyspie.

Impreza udana, frekwencja dopisała, pogoda też. Tak w skrócie podsumować można zmagania na jeziorze Śniardwy, które okazało się niezwykle atrakcyjnym akwenem regatowym – relacjonuje Krzysztof Kowalski ze Stowarzyszenia Regatowego Delphia 24.

W sobotę rozegrano 5 wyścigów, po których prowadzenie objęła załoga Chocolissimo Gang. Na drugim miejscu uplasował się team Marine Works – Flota, trzecie miejsce uzyskała załoga Delphia Yachts. W niedzielę zawodnicy rozgrali 3 wyścigi i klasyfikacja końcowa uległa zmianie.

Puchar Delphia Cup zdobył Piotr Kowalewski z załogą w składzie: Jerzy Domański, Maksymilian Kowalewski, Rafał Trzciński (Marine Works – Flota). Drugi na podium był team Chocolissimo Gang Mariusza Trzcińskiego (Romuald Knasiecki, Paweł Kurzawa, Błażej Łukomski). Trzecie miejsce wywalczyła załoga Tomasz Kuleszy z Delphia Yachts (Robert Dąbrowski, Adam Konecki, Paweł Kulesza).

Kolejne regaty klasy Delphia 24 OD odbędą się w dniach 2-3 czerwca w Olsztynie. Zawodnicy walczyć będą o Puchar Prezydenta Olsztyna.

Podziękowania dla sponsorów:
Delphia Yachts Kot
Hotel Mikołajki
180s.pl
Flota Online
oraz Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe za asekurację regat.
Już za dwa tygodnie zapraszamy do Olsztyna na kolejne regaty cyklu Pucharu Polski.