Facebook YouTube E-mail
magnify
Home Filmy Puchar Rektora AMW 2013 – Wyniki – Galeria
formats

Puchar Rektora AMW 2013 – Wyniki – Galeria

Published on 24/06/2013 by in Filmy, Relacje z regat

W dniach 22-23 czerwca odbyły się regaty o Puchar Rektora Akademii Marynarki Wojennej i Puchar Dowódcy Marynarki Wojennej. Była to druga impreza z cyklu Regat Stowarzyszenia Delphia 24 One Design. Tym razem 8 załóg walczyło o zwycięstwo na Zatoce Gdańskiej w Gdyni.

W sobotę (22.06) odbyły się 4 wyścigi: 2 pierwsze przy niestabilnej sile i zmiennym kierunku wiatru, kolejne zaś przy bardziej sprzyjających warunkach pogodowych. Następnego dnia wiał zmienny wiatr z kierunków północnych i południowych o mocy 1-3 m/s i sile w przybliżeniu 1 Boforta. Tego dnia 2 wyścigi wygrał Piotr Kędziora z załogą (Artur Krzysztyński, Łukasz Kiwer i Damian Woroch) na jachcie “Cellfastt” i ostatecznie uplasował się na drugim miejscu.

Na najwyższym miejscu na podium stanął Zbigniew Kania na “Kania Yacht” z załogą w składzie: Maciej Kania, Krzysztof Łodyga oraz Edward Konarzewski. 3-cie miejsce przypadło teamowi “Vectra”: Paweł Oskroba (sternik), Michał Leszczyński, Wojciech Długozima i Sebastian Zarzeczański.

Różnice punktowe między zwycięskimi załogami były niewielkie, a rywalizacja żeglarska odbyła się na bardzo wysokim poziomie.
Kolejne zawody już w najbliższy weekend (29-30.06) na Zatoce Gdańskiej, w Górkach Zachodnich. Będą to należące do cyklu Nord Cup 2013 regaty Delphia Yachts Kot CUP

Film z regat

Puchar-Rektora-AMW-2013
Puchar-Rektora-AMW-2013-1

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Możliwość komentowania Puchar Rektora AMW 2013 – Wyniki – Galeria została wyłączona  comments