Facebook YouTube E-mail
magnify
Home Załogi VECTRA Sailing Team

VECTRA Sailing Team

Roy Heiner, sternik w regatach VOLVO OCEAN RACE powiedział kiedyś: „Żeglarstwo to sport wymagający doświadczenia. Żeglarstwo to także sport zespołowy.”

Pamiętając o tym stworzyliśmy   VECTRA Saling  Team, zespół ludzi młodych, doświadczonych, pełnych sportowego ducha walki, którzy udowodnili swoim działaniem, że będą godnie reprezentować logo nowego sponsora w  cyklu regat PGNiG BEZPIECZNIE NAD WODĄ w sezonie 2011.

Paweł Oskroba – sternik
Doświadczony żeglarz oraz  sędzia żeglarski od najmłodszych lat pasja jego była woda. Karierę regatową rozpoczął w wieku 6 lat pływając na  optymistach, potem cadetach oraz olimpijskiej klasie Laser w zawodach w kraju i za granicą, zdobywając tytuł Mistrza Polski i wielokrotnie stając na podium.
Od 2002 roku mniejsze łódki zamienił na jachty kabinowe RACE730 a dwa lata później Skippi650. Wielokrotnie zdobywał najwyższe miejsca w regatach Pucharu Polski oraz medalowe pozycje w klasyfikacji Mistrzostw Polski.Przygodę z klasą Delphia 24 One Design rozpoczął w 2008 roku, by powrócić na sezon 2011 w nowych barwach z  logo sponsora na żaglu  „VECTRA DAJEMY WIĘCEJ”

Skład załogi:
Tomasz Węgrzyński – właściciel, sponsor
Tomasz Bączkiewicz – trymer foka
Romek Główka – genaker, fok, dziobowy
Michał Buszmicz – trymer genakera

Wspólna pasja, zgranie załogi i sukcesy jakie osiągnęliśmy pływając na różnych łódkach dają nam prawo sądzić, że jesteśmy w stanie walczyć i wygrywać z najlepszymi.

Strona Sponsora Teamu