Dlaczego wypożyczanie jachtów to przyszłość żeglarstwa?

Pandemia zmieniła wiele w sposobie życia, pracy i podróżowania. W związku z tym, jachty zyskały na popularności, ponieważ coraz więcej osób szuka prywatnych i ekskluzywnych wakacji na morzu. Jacht oferuje samowystarczalne sanktuarium z pięciogwiazdkowymi udogodnieniami i dedykowaną załogą gotową zaspokoić każdą Twoją potrzebę. Jeśli jednak posiadanie prywatnej łodzi wydaje się poza zasięgiem, koncepcja współdzielenia jachtu jest ekscytującą alternatywą.

Co sprawia, że wypożyczenie jachtu to wakacje przyszłości?

Podczas gdy prywatne jachty mogą wydawać się najwyższą ekstrawagancją, przystępując do programu współużytkowania jachtu, można korzystać ze wszystkich przyjemności, jakie daje luksusowa jednostka, bez żadnych kosztów i zobowiązań. Współdzielenie jachtu nie tylko gwarantuje Tobie i Twoim bliskim mnóstwo wspaniałych wakacji w nadchodzących latach, ale jeśli ograniczenia zostaną wprowadzone ponownie, praca i nauczanie domowe z zacisza własnego jachtu może nawet stać się rzeczywistością.

Zrównoważony rozwój

Dla tych, którzy troszczą się o środowisko, przyszłość jachtingu również rysuje się w zielonych barwach, ponieważ cała branża skupia się obecnie na zrównoważonym rozwoju. Coraz częściej jachty i superjachty stają się bardziej oszczędne w zużyciu paliwa, wykorzystują materiały z recyklingu i unikają jednorazowych tworzyw sztucznych. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się na współwłasność super jachtu, możesz to zrobić z czystym sumieniem.

Weźmy na przykład znakomity ekologiczny jacht SILENT 55, 17-metrowy katamaran zasilany energią słoneczną, idealny dla tych, którzy chcą pozostawić po sobie tylko ślady. Ten wielokrotnie nagradzany jacht jest idealny na intymne wakacje na wodzie, a jego nieograniczony zasięg i prędkość maksymalna 20 węzłów pozwolą Ci z łatwością odkrywać najlepsze zakątki Morza Śródziemnego.

A co powiesz na jacht SILENT 80, 24-metrowy katamaran zasilany energią słoneczną, który może pomieścić całą rodzinę. Może wygodnie pomieścić 12 gości, a jego szeroki zakres udogodnień, w tym jacuzzi, bar przy burcie i duże poduszki do opalania, są idealne, aby cieszyć się wyrafinowanymi doświadczeniami na morzu.

Luksusowe udogodnienia

Możesz również oczekiwać wielu fantastycznych, luksusowych udogodnień na pokładzie podczas wakacji na jachcie – gdzie indziej możesz rozkoszować się wybraną przez siebie wykwintną kuchnią, jak i kiedy tylko zechcesz, z zaspokojeniem wszystkich twoich kulinarnych potrzeb? A może luksusowe spa z masażami i zabiegami w stylu hammam lub nawet własny prywatny basen i klub plażowy?

Wakacje z udziałem jachtu dają ci całą swobodę, jakiej mógłbyś sobie życzyć, z tenderami ułatwiającymi wizyty na lądzie i całą gamą zabawek wodnych, które zapewnią rozrywkę zarówno dzieciom, jak i dorosłym przez wiele godzin. Doświadczona i przyjazna załoga z przyjemnością nauczy twoich bliskich jak bezpiecznie korzystać ze skuterów wodnych, kajaków, sprzętu do snorkelingu i innych.

Elastyczność dla dużych grup

Wynajęcie jachtu

Kolejną zaletą współwłasności superjachtu jest elastyczny układ, który pozwala na zakwaterowanie dużych grup, z różnymi konfiguracjami pod pokładem, dającymi możliwość wyboru pomiędzy kabinami, salonami lub biurami. Elastyczność posiadania własnego pływającego pięciogwiazdkowego hotelu oznacza również, że Twoi goście mogą dołączać i odchodzić według własnego uznania, przylatując lub odlatując z uzgodnionych miejsc, dzięki czemu możesz zabawiać wszystkie pokolenia swojej rodziny, kiedy tylko im to odpowiada.

Podczas gdy posiadanie prywatnego jachtu może być drogie i czasochłonne, alternatywa w postaci współdzielenia jachtu zapewnia bezproblemowe rozwiązanie, a zespół SmartYacht zapewnia płynne operacje pomiędzy wszystkimi udziałowcami, począwszy od projektu umowy i przepływu funduszy, aż po profesjonalne usługi zarządzania jachtem.

Po dwóch trudnych latach nadszedł czas, aby zagwarantować sobie wiele niesamowitych wakacji w przyszłości, a współdzielenie jachtu jest idealnym sposobem, aby to zrobić.