Internet na jachcie – jak to z nim jest?

Posiadanie połączenia internetowego w nowoczesnym świecie, a także na łodzi, jest niezbędne. Bez niego będziesz czuł się niepodłączony i ograniczony w prawie każdym aspekcie swojego życia.

Nawet jeśli nie masz pracy, szanse na jej zdobycie bez połączenia z internetem są nikłe do zera. Dni chodzenia do budynku i wręczania im swojego CV już dawno minęły. Więc, czy mieszkanie na żaglówce dyskwalifikuje cię z posiadania pracy lub uczęszczania na studia? Nie do końca.

Jest całkowicie możliwe, aby uzyskać niezawodne połączenie internetowe na jachcie. Może nie zawsze jest to łatwe, czy tanie, ale jest to możliwe. Ten artykuł pokaże Ci jak.

Czy żaglówki mają zazwyczaj internet?

Posiadanie czegoś, co stale zapewni Ci niezawodne połączenie z Internetem nie jest podstawową częścią wyposażenia łodzi. Zakup czegoś, co będzie w stanie zapewnić Ci połączenie z Internetem, niezależnie od tego, czy będzie to połączenie kablowe czy satelitarne, będzie zakupem na rynku wtórnym. Ludzie, którzy spędzają dużo czasu na swoich łodziach, zwłaszcza ci, którzy mieszkają na nich w pełnym wymiarze godzin, zrobią wszystko, aby zapewnić sobie połączenie internetowe.

Spróbuj wyobrazić sobie swoje życie teraz bez połączenia z internetem. Na początek nie czytałbyś tego artykułu. Nie byłbyś w stanie oglądać swoich ulubionych programów, śledzić swoich ulubionych sportów, czy ściągać swoich ulubionych książek. Jasne, fizyczne książki istnieją, ale ile z twojej ograniczonej przestrzeni pod pokładem naprawdę chcesz poświęcić na książki? Prawdopodobnie niewiele.

Dlaczego na żaglówce może być potrzebny internet?

Jak wspomniano powyżej, istnieje wiele powodów, dla których warto korzystać z internetu na żaglówce. Niektóre z nich są praktyczne, niektóre służą zabawie, a niektóre są dla twojego zdrowia. Bycie odizolowanym od społeczeństwa jest wystarczająco złe, utrata kontaktu twarzą w twarz może być bardzo emocjonalna. Posiadanie dostępu do internetu może pomóc nieco złagodzić ten problem. Czy jest to po prostu dając dostęp do tego, co dzieje się w reszcie świata, lub coś tak osobistego, jak rozmowy wideo z rodziną / przyjaciółmi. Możliwość oglądania filmów, programów telewizyjnych, sportu i wiadomości na życzenie jest przywilejem, który wszyscy teraz mamy, ale często zapominamy. Gdy straciliśmy internet, straciliśmy ten przywilej.

Jak na ironię, ci, którzy mieszkają na łodzi przez większość dni w roku mają największe zapotrzebowanie na solidne połączenie internetowe. Jeśli planujesz spędzić na swojej łodzi tylko kilka dni w ciągu roku, a może nawet cały tydzień w rzadkich przypadkach, możesz potrzebować połączenia. Albo nawet chcesz je mieć. Oderwanie się od świata online, choćby na kilka dni, może być bardzo terapeutyczne. Jeśli jednak zdecydujesz się na sezonowe lub nawet pełnoetatowe życie na łodzi, będziesz nie tylko chciał, ale wręcz potrzebował połączenia. We współczesnym świecie nie sposób obejść się bez internetu. Jak można oczekiwać, że utrzymasz pracę, utrzymasz relacje lub będziesz na bieżąco z bieżącymi sprawami bez internetu? Jak zamierzasz płacić swoje rachunki? Zarządzać swoimi finansami? Odpowiedź brzmi: nie możesz.

Jakie są problemy z uzyskaniem porządnego internetu na żaglówce?

Największym problemem jest to, że łodzie się przemieszczają. Na tym polega cała idea. Łodzie przemieszczają się z miejsca na miejsce, z dala od lądu i cywilizacji. Im bardziej się przemieszczasz, tym bardziej będziesz się starał znaleźć połączenie. Jeśli spędzasz cały swój czas w jednym miejscu. Wypływasz tylko na jednodniowe wycieczki, ale zawsze wracasz do tej samej mariny. Wtedy skonfigurowanie połączenia internetowego nie będzie się wiele różniło od tego w domu. Jeśli planujecie przenosić się z mariny do innej mariny, ze stanu do stanu, a nawet z kraju do kraju, to po prostu nie będzie to możliwe w przypadku większości dostawców internetu. Oznacza to, że trzeba będzie znaleźć jakiś rodzaj dostawcy satelitarnego. Jest to trochę bardziej kosztowne, ale przynajmniej będziecie mieli połączenie.

Jak uzyskać dostęp do internetu cumując w marinie?

Jak uzyskać dostęp do internetu cumując w marinie

Uzyskanie internetu podczas cumowania w marinie jest chyba najłatwiejszym miejscem. Z pewnością jest też najtańsze. Jest kilka sposobów na uzyskanie internetu w marinie. Pierwszym i najwygodniejszym jest wybranie mariny, która oferuje internet. Połączenie wifi zawarte w umowie najmu może zaoszczędzić wam wielu kłopotów. Kolejną najlepszą opcją jest użycie telefonu jako hotspotu. Jeśli masz smartfona, możesz użyć jego usługi danych 4G jako routera wifi. Jego proste do zrobienia działa dość dobrze, i nie kosztuje strasznie dużo. Prawdopodobnie trzeba będzie uzyskać nieograniczony kontrakt danych. Więc zakupy wokół jest dobry pomysł. Najlepszy powód, aby użyć telefonu jako hotspot jest to, że działa w całym kraju. To może nawet pracować za granicą. Sam czynnik wygody jest powodem, dla którego możesz chcieć polegać na tym źródle wifi. Jedynym minusem jest prędkość i to, że po prostu nie będzie działać, jeśli nie masz zasięgu komórkowego.

Kolejną opcją jest użycie normalnego połączenia kablowego. Należy zainstalować router i połączenie ethernetowe z łodzi do mariny. Jeśli nie macie prądu i wody wliczonych w cenę najmu, nie będzie to możliwe. Marina może często skontaktować was z firmą, która zajmie się tym połączeniem. Tradycyjne połączenie zapewni wam znacznie szybsze połączenie. Jeśli planujesz oglądać filmy w rozdzielczości 4k, jest to jedyny sposób, aby to zrobić. Jeśli jednak korzystasz z iPada lub innego tego typu tabletu, możesz pobierać filmy przez swoje łącze, a następnie odtwarzać je w późniejszym terminie. Raczej nie będzie to streaming. Powinieneś być w stanie uzyskać przez pracy na laptopie przy użyciu telefonu jako hotspot, chyba że trzeba zrobić wiele połączeń konferencyjnych.

Jak uzyskać niezawodny internet na morzu?

Uzyskanie niezawodnego internetu na morzu jest najtrudniejszą częścią. Istnieją dwie opcje. Po pierwsze, możesz użyć hotspotu w swoim telefonie, jak wspomniano powyżej. Problemem jest to, że działa tylko wtedy, gdy jesteś w zasięgu wieży komórkowej. Jeśli planujesz żeglować od wybrzeża do wybrzeża przez Stany Zjednoczone, cały czas przytulając się do linii brzegowej, może po prostu udać się utrzymać usługę komórkową. Przynajmniej przez większość czasu. Jest jednak szansa, że planujesz żeglować z dala od lądu. Może nie będziesz żeglował na Karaiby, ale prawdopodobnie będziesz żeglował z dala od zasięgu komórki. Pozostaje więc opcja druga. Satelitarne połączenie internetowe. Niektóre firmy produkują globalnego dostawcę internetu satelitarnego. Zazwyczaj jest w ciężkim pudełku, które można zainstalować na łodzi lub po prostu trzymać w pudełku i umieścić na pokładzie, gdy trzeba go użyć.

To może wydawać się wspaniałe na początku. Jest prosty w użyciu, bardzo wygodny i można go używać na całym świecie. Nie tylko na łodzi, ale jeśli poszedł kemping w dziczy, trekking przez pustynię Sahara, lub wędrował w australijskim outbacku nadal uzyskać połączenie. Świetnie, prawda?

Tu jest haczyk. Połączenie jest do bani. To jest tak powolny, że będzie walczyć, aby zrobić coś sensownego z nim. Możesz oczekiwać od 200-600 kbps. Jeśli potrzebujesz otworzyć strony internetowe, a dokładniej jedną stronę, to będzie dobrze. To nie będzie ładować natychmiast, ale będzie ładować.

Jeśli miałeś nadzieję na facetime kogoś lub strumienia swój ulubiony program na Netflix będziesz miał pecha. Można użyć go do pobrania filmu, ale to zajmie godziny. Oczywiście, zawsze można ustawić je do pobrania podczas snu i będą gotowe do rana. 300 kbps jest bardzo porównywalne do wczesnych dni internetu w telefonach komórkowych. Jeśli pamiętasz, jak boleśnie powolny GPRS usługa była, to daje całkiem dobry pomysł na to, co dobry internet satelitarny jest jak.