Korzyści płynące z wynajmu jachtu

Rejs po lazurowym morzu na luksusowym jachcie to idealny sposób na wakacje w dobrym stylu. Niezależnie od tego, czy są to wycieczki po greckich wyspach, odkrywanie najbardziej eleganckich miejsc na świecie wzdłuż Wybrzeża Amalfi, czy też zarzucanie kotwicy w mniej znanych portach na Morzu Śródziemnym, jacht oferuje prywatne i ekskluzywne sanktuarium dla intymnych wakacji lub dłuższych rodzinnych wypadów na morze.

Nabycie jachtu jest najlepszym zakupem stylu życia, ale wiąże się z kosztami. Jachty luksusowe są drogie w utrzymaniu, a związane z nimi kwestie zgodności, załogi i konserwacji mogą być skomplikowane i czasochłonne.

Oznacza to, że wielu entuzjastów jachtów odrzuca posiadanie własnej jednostki i decyduje się na jej czarter. Jednakże, czarterowany jacht nie oferuje tego samego poziomu komfortu, który zapewnia przebywanie na własnej łodzi.

Ekonomia

Współużytkowanie jachtu to opłacalne rozwiązanie. Wykupienie udziału w jachcie będzie kosztowało Cię tylko ułamek tego, co zwykle kosztuje posiadanie jachtu, ponieważ koszt jednostki jest rozłożony na wielu właścicieli. Rzadko kiedy luksusowe jachty są używane przez cały rok. Badania wskazują, że przeciętny właściciel jachtu używa go tylko przez około sześć tygodni w roku. Jednak nawet kiedy luksusowa jednostka nie jest używana, jej eksploatacja nadal kosztuje. Dzięki współużytkowaniu jachtu płacisz tylko za jego użytkowanie.

Elastyczne wakacje

Współużytkowanie jachtu daje Ci elastyczne wakacje i możliwość rejsu kiedy i gdzie chcesz. SmartYacht starannie wybiera odpowiednich udziałowców do współpracy, biorąc pod uwagę ich indywidualne preferencje żeglarskie, takie jak rodzaj jednostki pływającej, osobiste wymagania i pożądane miejsca wakacji. W zależności od pożądanego sposobu użytkowania, możesz wybrać liczbę udziałowców. Na przykład, możesz starać się o małą liczbę udziałowców, jeśli chcesz korzystać z jachtu wiele razy w roku; możesz jednak życzyć sobie większej liczby udziałowców, jeśli chcesz korzystać z jachtu tylko kilka razy w roku. To inteligentne podejście oznacza, że możemy zagwarantować dostępność Twojej łodzi w czasie, który Ci odpowiada.

Żegluj z załogą lub bez

Wakacje na jachcie

Unikalne rozwiązanie polegające na współdzieleniu jachtu pozwala na wybór pożądanego poziomu załogi. Może to być pełna załoga, tylko kapitan, skiper lub brak załogi, co daje pełną elastyczność. Jest to szczególnie korzystne dla entuzjastów żeglarstwa, którzy cenią sobie możliwość żeglowania własnym statkiem i korzystania z mocy Matki Natury lub dla tych, którzy szukają całkowitej prywatności i wyłączności.