Prezenty dla żeglarza – ciekawe opcje na święta!

Święta to świetna okazja, aby zebrać się w towarzystwie przyjaciół, krewnych lub kolegów, którzy lubią żeglarstwo i złożyć im życzenia, a także ucieszyć ich wartościowym i ciekawym prezentem o tematyce morskiej. Jednocześnie prezent nie musi być drogi, w niektórych przypadkach może wystarczyć oryginalny pomysł, „domowej roboty”.

Ciekawe prezenty dla żeglarza

Miłośnicy żeglarstwa, którzy od dłuższego czasu aktywnie zdobywają morze, powinni wybrać praktyczne i funkcjonalne akcesoria, które przydadzą się na pokładzie. Może to być na przykład latarka działająca bez baterii, kubek termiczny, termos, kompaktowa ładowarka zewnętrzna, specjalne wodoodporne pokrowce itp.

Jedną z najbardziej przydatnych opcji prezentowych jest brelok Waterboy, przystosowany do utrzymywania na powierzchni wody w ciągu dnia rzeczy o wadze do 1 kg, a jednocześnie sygnalizujący właścicielowi swoje położenie sygnałami świetlnymi.

Różne modele statków i kopie latarni morskich sprzedawane w sklepach z pamiątkami są w stanie ozdobić mieszkanie żeglarza. Jeśli wybiera się prezent dla początkującego żeglarza, można podarować na przykład okulary przeciwsłoneczne lub rękawiczki, a także inne niezbędne rzeczy.

Doświadczony żeglarz będzie potrzebował i znajdzie dedykowany multitool zawierający różne narzędzia, w tym nożyce do cięcia drutu, otwieracz, nożyczki, pilnik, śrubokręt itp. Można go podarować razem z brelokiem do bojki, więc na pewno nie zaginie.

Jeśli osoba jest Ci bliska, możesz sprezentować jej ręcznie wykonaną tematyczną muszkę, w której możesz wystąpić o nagrodę „Żeglarza Roku”. Kobiety mogą znaleźć wyjątkowy prezent w postaci perfum Demeter Salt Air o zapachu morskiego powietrza. Pamiątkową ozdobą może stać się ręcznie wykonana bransoletka z morskimi symbolami, która z powodzeniem uzupełni wizerunek doświadczonego żeglarza.

Prenumerata magazynu

Będąc z dala od przyjaciół lub krewnych, możesz zrobić im miły prezent w postaci prenumeraty popularnego magazynu żeglarskiego. Przeglądając strony błyszczącego magazynu, twoi przyjaciele dowiedzą się wiele o jachtach motorowych i żaglowych, podróżach, regatach i rekreacji wodnej. Dzięki temu nie tylko zwiększy się ich ogólna wiedza o jachcie i żeglarskim stylu życia, ale również sprawi, że poczują się wdzięczni za opiekę. Możesz również zgłosić jedną z pomocnych aplikacji, która pomoże Ci w nawigacji, żeglowaniu lub eksploracji nieba.

Odzież w stylu marynarskim

Wiadomo, że bardzo trudno jest odgadnąć rozmiar bez przymierzania, ale odebranie szalika, koszulki, swetra czy kamizelki w stylu marynarskim jest całkiem możliwe. Taka odzież ogrzeje w czasie rejsów morskich, podczas udziału w regatach i w trakcie szkoleń żeglarskich, a także będzie symbolizować przynależność obdarowanego do społeczności żeglarskiej.

Przejawem troski o obdarowanego będzie prezent w postaci kamizelki ratunkowej (na przykład od firmy Zhik), która dość ciasno przylega do ciała i nie ogranicza ruchów. Kamizelka ta jest wykonana tak minimalistycznie, że producenci nie zostawili w niej nic zbędnego – żadnych zapięć, żadnych pasków, pozostawiając tylko to, co niezbędne.

Dobrym przykładem odzieży na prezent może być pasiasta kurtka od Armor Lux – firma ta od ponad pół wieku produkuje w Wielkiej Brytanii swetry z naturalnych materiałów. Słynny bretoński pasek na początku XX wieku pomógł francuskim marynarzom zlokalizować człowieka za burtą. Warto zauważyć, że swetry tej marki nosili nie tylko marynarze, ale także tak znane osobistości jak Pablo Picasso, Andy Warhol, Audrey Hepburn itp.

prezenty dla żeglarza ubrania

Książki

W święta można sprawić przyjemność znajomym dziełami literatury pięknej i edukacyjnej, które poszerzą ich horyzonty i pomogą tym, którzy dopiero planują naukę w szkole żeglarskiej lub niedawno otrzymali uprawnienia do prowadzenia statku.

Nie jest tajemnicą, że skipperzy muszą uczyć się całe życie, a książki są doskonałym źródłem wiedzy i inspiracji. Można zgarnąć dzieła popularnych autorów o ekscytujących morskich przygodach lub szykowne wydania prezentowe ze zdjęciami znakomitych statków.

Naczynia i elementy wyposażenia wnętrz

Wybierając spośród różnych opcji zastawy stołowej, można dać pierwszeństwo zdobionym talerzom lub kubkom z wizerunkami żaglowców lub jachtowych parafernaliów. Również w domu żeglarza odpowiednim dodatkiem do wnętrza będą tace, obrusy, serwetki i poduszki z tematycznymi obrazkami.

Przykładem oryginalnego prezentu jest dmuchany uchwyt na kieliszki z winem lub sokiem. Ta rzecz, może nie jest najbardziej przydatna, ale bardzo urocza i może służyć jako symbol zespołu w przypadku udziału w zawodach.

Biżuteria

Różne bransoletki, wisiorki, broszki, pierścionki itp. mogą stać się kompaktowym i wartościowym prezentem na święta. Taki prezent jest niewielki, więc zawsze można go łatwo wysłać pocztą lub zabrać ze sobą w podróż, aby w odpowiednim momencie sprezentować go bezpośrednio na statku.

Możesz wybrać gotową biżuterię z elementami w postaci koła sterowego, kotwicy, węzłów żeglarskich itp. Ale można też skontaktować się z jubilerami, dzięki czemu można wykonać indywidualny prezent, który uwzględniałby gusta i preferencje osoby obdarowanej.

Słodycze

Przemysł cukierniczy produkuje wystarczającą liczbę odmian ciasteczek, czekolady, ciast i słodyczy, wykonanych w formie morskiego życia, muszli, kotwic i innych przedmiotów o tematyce morskiej. Taki prezent powinien spodobać się miłośnikom słodyczy i doda pozytywne wrażenia z wakacji, czyniąc każdy zimowy wieczór jeszcze cieplejszym i bardziej komfortowym. Słodycze można kupić w sklepie, złożyć specjalne zamówienie w jednej z cukierni lub upiec coś samodzielnie.

Obraz fotograficzny, wydruk na płótnie

Możesz wybrać dowolne zdjęcie, symbolizujące morskie podróże i jachty. Możliwe, że stanie się ono jednym z najjaśniejszych ujęć ze zbiorowej wycieczki lub z firmowych regat.

Dzisiaj można zamówić produkcję fotoobrazu lub wydrukować zdjęcie na płótnie przez Internet, wysyłając zdjęcie w wymaganej jakości i określając wymagane parametry. Nie ma wątpliwości, że taki prezent przyniesie wiele pozytywnych emocji, a fotoobraz może być dobrym dodatkiem do wnętrza domu lub biura.