Swan 55 nowy model, który zastąpi 54

Po co wypuszczać Swana 55, skoro w zeszłym roku wprowadzono Swana 58? Ponieważ są to różne łodzie skierowane do różnych typów żeglarzy i właścicieli, mówi Nautor. Oba są rysowane przez legendarnego niemieckiego Frersa, ale tam, gdzie 58 jest małym 60 i może być często używany z profesjonalną załogą, Swan 55 jest bardziej skierowany do właścicieli-kierowców, par i rodzin. Jest to następca ponadczasowego Swana 54, od którego przejął wiele tropów.

Swan 55 ma nowoczesną formę kadłuba, choć połączoną z częścią kadłuba w kształcie głębokiego V, który pomógł uczynić Swan 54 zdatnym do żeglugi. Posiada również niższy, stały bukszpryt oraz zupełnie nową pawęż typu beach club, która otwiera się i rozszerza na siłownikach, aby stworzyć masywną platformę kąpielową, a także odkrywa lazaret i garaż na 2,5-metrowego RIBa.

Więcej cech charakterystycznych dla dużych jachtów to możliwość postawienia sztaksla na ramie, elektryczny fuler Code na rozpędach, przechwytujący szot grota oraz hydrauliczny trap. W kokpicie znajdują się eleganckie, podwójne stoły teleskopowe, które można połączyć i posadzić 12 osób, a w standardzie jest pięć elektrycznych kabestanów.

Wnętrze

Wnętrze

Wnętrze przywołuje na myśl przytulność modelu 54, ale z większą ilością miejsca, w układzie trzy kabiny, dwie głowy, który obejmuje praktyczną kabinę użytkową ze stołem warsztatowym i schowkami w lewej części rufy.

Prawdziwym magnesem jest główna kabina, która podobnie jak w modelu 54 znajduje się z przodu, a także opcje, które teraz umożliwia. Swan rozważa zaoferowanie jej jako „super apartamentu” – jeśli kabina Pullman zostanie usunięta, przestrzeń ta może się otworzyć i zostać wykorzystana jako pełne biuro lub apartament telewizyjny przylegający do kabiny i w ten sposób stać się rozkosznym, dwukabinowym szybkim krążownikiem!

Oferowana jest również wersja wyczynowa z grotem kwadratowym i dłuższym bukszprytem.

Specyfikacja Swan 55

  • Długość kadłuba: 16.60m 54ft 6in
  • Szerokość: 5.00m 16ft 5in
  • Zanurzenie: 2.50m 8ft 2in
  • Wyporność: 22,450kg 49,494lb
  • Cena: €1.8m bez VAT
  • Budowniczy: nautorswan.com