Ile kosztuje zakup jachtu?

Jeśli jesteś początkującym właścicielem łodzi i chcesz doświadczyć luksusowego stylu życia, zakup jachtu jest doskonałym sposobem na rozpieszczanie siebie, a jednocześnie tworzenie niezapomnianych wspomnień na wodzie. Od zakotwiczenia na odosobnionej wyspie na Karaibach do rejsu wzdłuż wybrzeża podziwiając jesienne kolory, posiadanie jachtu otwiera nieograniczone możliwości odkrywania piękna Matki Natury. Może również stworzyć całkiem niezły zastrzyk adrenaliny, jeśli sportowa łódź wędkarska jest bardziej w twoim stylu. Istnieje wiele korzyści z zatrudnienia profesjonalnego brokera jachtów, kiedy planujesz zakup swojego pierwszego jachtu, w tym posiadanie kogoś po swojej stronie podczas oceny właściwej ceny za właściwą jednostkę.

Średnie ceny jachtów

Ile więc średnio kosztuje zakup jachtu? Średnia cena sprzedaży jachtu wynosi około 2000000 zł, przy czym ceny wahają się od miliona złotych do ponad 50 000 000 zł. Ta średnia cena sprzedaży reprezentuje wszystkie używane łodzie o długości średniej długości, z napędem (nie żaglem).

Jacht może oznaczać bardzo różne rzeczy dla różnych ludzi w zależności od ich stylu żeglowania, miejsca zamieszkania, tego, co planują robić na łodzi i ilości wyposażenia, które wybierają. Cena jachtu może się różnić o kilkaset tysięcy złotych w zależności od tego, jak nowy jest, jakie ma silniki, markę i udogodnienia. Rozmowa o twoich potrzebach i budżecie z profesjonalnym brokerem jachtowym może odpowiedzieć na wszystkie te pytania i pozbawić cię zgadywania.

koszty jachtu

Inne koszty związane z jachtem

Koszt jachtu nie jest jedynym kosztem, który należy rozważyć. Zakup nowej łodzi jest największym wydatkiem z góry, jednak istnieją również koszty posiadania jachtu, które należy rozważyć. To właśnie tutaj wynajęcie doświadczonego, profesjonalnego brokera jachtów może się naprawdę opłacić i wyeliminować wiele stresu z tego procesu. Takie rzeczy jak ubezpieczenie, przechowywanie, rutynowa konserwacja, wynagrodzenie kapitana i załogi muszą być uwzględnione w twoich oczekiwaniach.

Pomimo potencjalnie wysokich kosztów posiadania jachtu, jest to nadal doskonała inwestycja w dobre samopoczucie i przyniesie niezliczone radosne wspomnienia. Nie ma na świecie innej formy rekreacji, która łączyłaby rodziny i przyjaciół, ciesząc się cudami oceanu.