Nowy Azimut Grande 36M

Grande 36M, najnowszy model Azimuta, został zwodowany w Viareggio i zaprezentowany publiczności podczas ostatniego Festiwalu Jachtingu w Cannes.

W rzeczywistości, podczas francuskiego wydarzenia, Azimut zaprezentował dwa nowe modele jednocześnie, Grande 26M i Grande 36M. Obydwa jachty charakteryzują się innowacyjnym projektem, który ma na celu zaoferowanie przestrzeni bez barier, gwarantujących lepszy kontakt z naturą.

Każdy aspekt został przeanalizowany, aby poprawić doświadczenie właściciela i jego gości, dlatego też Azimut pomyślał o konfigurowalnych i dostosowywanych do potrzeb właściciela rozwiązaniach układu.

Azimut 36M – Innowacyjny i otwarty projekt

Dzięki awangardowemu projektowi wnętrza powierzonemu projektantowi Achille Salvagni oraz atrakcyjnemu stylowi zewnętrznemu autorstwa Alberto Mancini, Azimut Grande 36M rewolucjonizuje koncepcję przestrzeni życiowej.

Jak każdy inny model z linii Grande, również Grande 36M charakteryzuje się innowacyjnymi wyborami, które tworzą otwarte środowiska. Każda przestrzeń opiera się na wymiarze ludzkim i łączy się z otoczeniem, oferując wyjątkowe poczucie wolności.

Główną nowością w Grande 36M jest górny pokład, pomyślany jako

górny pokład, pomyślany jako półokrągły; biegnie na tym samym poziomie od rufy prawie do końca dziobu. To prawdziwy skok naprzód w porównaniu do tradycyjnych układów jachtów tej wielkości, który pozwolił na stworzenie środowiska, które wcześniej nie istniało lub nie było możliwe do wykorzystania.

Dodatkowo, otwierane okna sky lounge po otwarciu całkowicie znikają z pola widzenia, przekształcając górny pokład w ogromną przestrzeń z widokiem na otoczenie.

Jak już wspomnieliśmy, właściciel będzie mógł w końcu zdecydować, jak urządzić otoczenie jachtu zgodnie z własnym gustem, wybierając układ przestrzeni, na przykład decydując się na bardziej tradycyjny lub urzekający układ z nieformalnymi jadalniami wewnątrz i na zewnątrz.

Ekologiczny jacht, nowy Azimut Grande 36M

Azimut Grande 36M środek

Nowy superjacht Grande 36M należy do gamy jachtów niskoemisyjnych firmy Azimut, dzięki synergii pomiędzy wysoce wydajnym kadłubem D2P (Displacement-to-Planing), zaprojektowanym przez P.L. AUSONIO Naval Architecture we współpracy z biurem badawczo-rozwojowym stoczni, a szerokim zastosowaniem włókien węglowych w celu zmniejszenia wagi nadbudówki.

Te innowacje projektowe wprowadzone przez Azimut pozwalają na zmniejszenie zużycia paliwa i emisji CO2 o 15 do 30% zarówno przy małych, jak i dużych prędkościach rejsowych, w porównaniu z łodziami o tej samej wadze i wielkości wyposażonymi w tradycyjne kadłuby chinowe.

Cechy techniczne Grande 36M

Jacht Grande 36M może pochwalić się długością maksymalną ponad 35 metrów i pełną szerokością 7,5 metra. Przy pełnym załadunku zanurzenie wynosi nieco poniżej 2 metrów (1,97), a wyporność sięga 180 ton.

Goście mają do dyspozycji 5 kabin, w których znajduje się dziesięć równo podzielonych łóżek. Do nich należy dodać jeszcze sześć łóżek dla personelu pokładowego. Każda kabina ma prywatną łazienkę.

Grande 36M jest napędzany przez dwa silniki MTU 2200 KM i dwa MTU 2400 KM. Żegluje z komfortową prędkością przelotową 18 węzłów, a maksymalną osiąga 24 węzły.