TOP 5 najdroższych jachtów na świecie

Pokoje o najwyższym komforcie, liczne baseny, parkiety taneczne, sale kinowe, bary i salony oraz nieskończona ilość udogodnień pasują do miliarderów, którzy posiadają najdroższe superjachty świata.

Każdy z tych jachtów jest napędzany jednymi z najlepszych silników na świecie i zbudowany z materiałów najwyższej jakości, a także przecina morza z dużą prędkością, a ich właściciel nie odczuwa żadnego dyskomfortu, co uzasadnia ich wysokie ceny. Bez wątpienia każdy jacht jest rzadkim dziełem sztuki.

Największe jachty na świecie są nazywane superjachtami ze względu na ich rozmiar, luksusowe udogodnienia i oczywiście wysoką cenę.

1. History Supreme – 4,8 mld dolarów

top 5 najdroższych jachtów na świecie

History Supreme wieńczy listę jako najdroższy jacht świata. Został on zaprojektowany przez Stuarta Hughesa dla anonimowego malezyjskiego biznesmena. Według doniesień tym biznesmenem jest Robert Kuok, założyciel sieci Shangri-La Hotels and Resorts, którego wartość netto szacuje się na dwanaście miliardów dolarów.

Do budowy trzydziestometrowego jachtu zużyto około stu tysięcy kilogramów litego złota i platyny. Jednym z luksusowych elementów wyposażenia jachtu jest prawdziwa kość dinozaura T-Rexa zamontowana na ścianie z kamienia meteorycznego.

2. Eclipse – 1,5 mld dolarów

eclipse najdroższe jachty na świecie

Eclipse został zbudowany w Hamburgu przez Blohm + Voss i jest charakteryzowany jako drugi największy superjacht na świecie. Jego właścicielem jest były szef Chelsea i miliarder, rosyjski oligarcha Roman Abramowicz.

W jego skład wchodzą dwadzieścia cztery kabiny dla gości, dwa baseny, kilka jacuzzi, sala dyskotekowa, trzy łodzie startowe, dwa lądowiska dla helikopterów oraz mini łódź podwodna, która może nurkować na pięćdziesiąt metrów.

Ponadto Eclipse posiada system wykrywania pocisków i kuloodporne okna, które chronią lokatora w jego apartamencie głównym.

3. Azzam – 600 milionów dolarów

największy jacht na świecie azzam

179-metrowa jednostka od 2013 roku dzierży tytuł największego na świecie prywatnego jachtu. Zbudowana przez niemieckiego stoczniowca Lürssen Yachts, łódź łączy luksus z technologią.

Posiada własny system obrony przeciwrakietowej i kuloodporny apartament główny, a także jest jednym z najszybszych jachtów na ziemi.

4. Motor Yacht A+(znany również jako Topaz) – 527 milionów dolarów

najdroższe jachty na świecie topaz

Wcześniej znany jako Topaz, ten superjacht mierzy 147 metrów i posiada dwa generatory diesla, które zapewniają zasilanie stabilizatorów dla wszystkich systemów pokładowych w przypadku awarii. Obecnie jest własnością wicepremiera ZEA Sheikh Mansour bin Zayed Al Nahyan.

5. Dubai – 350 mln dolarów

najdroższe jachty na świecie dubai

Dubaj należy podobno do premiera ZEA i władcy Dubaju Mohammeda bin Rashida Al Maktouma. Jacht został zbudowany przez Blohm+Voss w 2006 roku.

Mierzy 161,8 metrów i jest jednym z najbardziej ekstrawaganckich superjachtów na świecie, wyposażonym w mozaikowy basen, kilka miejsc do opalania i jacuzzi, dwupoziomowy pokład właściciela, lądowisko dla helikopterów i okrągłe szklane schody, które zmieniają kolor, gdy są podświetlone z góry.